Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpská oblast Gorenska

Slovinsko je pro mnoho Čechů zcela neznámou zemí a i přes jeho dobrou dostupnost se zatím nestalo vyhledávanou destinací. Ze zkušeností však víme, že lidé, kteří se „odvážili“ tuto zemi navštívit, svého rozhodnutí nelitovali a Slovinsko se zařadilo do žebříčku jejich oblíbených zemí. Problém je tedy pouze v osvětě této malebné krajiny.

Slovinsko je země velehor, plná lesů a jezer, krajina impozantních jeskynních systémů, léčivých termálních pramenů a průzračného moře. Vyznačuje se skvělými kulinářskými tradicemi, v jejichž rámci můžete ochutnat vynikající vína nebo tradiční ovocné pálenky v kombinaci s výbornými pokrmy pocházejícími z moře, řek, lesů či zelených luk. Je to země, kde se na relativně malém území nachází vše, co člověk potřebuje pro strávení aktivní dovolené přinášející pocit tělesné i duševní relaxace.

Severní část území zasahuje do jižní části Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní části zahrnuje i část Istrie s přístupem k Jaderskému moři. Ke skvělé poloze Slovinska, jeho rozmanité tváři, velkému množství forem trávení aktivní dovolené, špičkové kuchyni a vínům je nutno přičíst i jeho obyvatele, kteří jsou přátelští, srdeční, veselí a pozorní. Identita Slovinců je spojena s jejich jazykem. Slovinštinu používají pouze dva miliony lidí a dochovala se také díky čilému kulturnímu životu tohoto etnika. Nám Čechům bude jistě sympatický vřelý vztah Slovinců k našemu národu, který se datuje již od společného soužití v bývalém mocnářství. Slovinské obrozenecké hnutí čerpalo spoustu podnětů právě v příkladu jeho českých kolegů. Slovinci si stále nadevše cení upřímného mezilidského kontaktu. O svou pohostinnost a tento nesmírně bohatý kout světa se rádi podělí se všemi příchozími.

Slovinské velehory, ať jsou to Julské Alpy, Kamiské Alpy nebo masiv Karavanka se nacházejí na severozápadě Slovinska při hranicích s Itálií a Rakouskem v kraji zvaném Gorenska. Jsou to nádherné a majestátní velehory rozkládající se na relativně malém území dostupném automobilem během hodiny z mezinárodního letiště v Ljublani. Většinu Julských Alp pokrývá národní park Triglav. Na okraji parku se nachází horské lázeňské městečko Bled.  Tento alpský resort je díky široké nabídce rekreace u malebného Bledského jezera napájeného termálními prameny a díky množství hotelů i penzionů považován za skutečný turistický ráj. Přímo nad zdejším jezerem se tyčí majestátní hrad, uprostřed jezera najdeme romantický kostel se známým zvonem přání a je zde i jedno z nejkrásnějších alpských golfových hřišť, za nímž se zdvihají alpské velikány.

Nepříliš vzdálené jezero Bohinj je výchozím místem mnoha horských túr. Bohinj a Bohinjska Bistrica jsou rájem milovníků vodních aktivit. V blízkém okolí se nacházejí sjezdovky a stopy pro běžkaře a také možnosti pro turistiku na horských kolech, paragliding, sportovní horolezectví atd. Kranjska Gora láká v létě návštěvníky rekreačními sporty a venkovními sportovními aktivitami a v zimě skvělými svahy pro zimní sporty a jiné radovánky. V nedaleké Planici, obklopené vrcholy vysokými až dva tisíce metrů, se každoročně odehrává klání nejlepších světových skokanů na lyžích.

Města v údolí smaragdové řeky Soči přitahují pozornost těch, kdo touží po klidu, i milovníků adrenalinu. Zde najdou příležitost věnovat se nejrůznějším vodním sportům. Údolí si můžete prohlédnout také při paraglidingu, závěsném létání nebo cyklistice.

- PR článek -

Kontakty:


 
Sava Trade
U Elektry 650/50
190 00 Praha 9
224 941 966

http://www.specialistanaslovinsko.cz
info@savatrade.cz

Článek byl zobrazen 6 636 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko