Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bovec

Městečko Bovec se nachází na severozápadě Slovinska na hranicích Triglavského národního parku kousek od hranic s Rakouskem. Výhodná poloha v údolí známé řeky Soča ho předurčují jako cíl aktivní letní i zimní dovolené. Návštěvníci Bovce se mohou věnovat mnoha sportům bez ohledu na roční dobu. V zimě mohou lyžovat nebo sáňkovat na nedalekých sjezdovkách Kanin. V letní sportovní nabídce je horská turistika, výstup na hory stylem volného slézání, jízda na kajaku, rafting, paragliding, golf, jízda na kole a na koni.

Julské Alpy zabírají 30 % rozlohy Slovinska (nejvyšší hora Triglav - 2864 m) a jejich štíty se tyčí na severozápadě této malé jihoevropské země. Štíty Alp a okolní příroda (Triglavský národní park patří k nejhezčím v Evropě) jsou velkou výzvou pro příznivce turistiky i horolezectví.

Severozápadně od obce Bovec se zdvihá 2587 m vysoký Kanin, na jiho západě 1471 m vysoký Polovnik. Je možné vyjet odtud kabinovou lanovkou na vrch Kanin a podniknout pěší túry do oblasti Triglavského národního parku. Z horní stanice lanovky vede pěší trasa (asi 45 minut) k horské chatě Planinski dom Petra Skalarja (2 260 m). Milovníci lyžování se mohou nechat vyvézt několika vleky na svahy hory Kanin.

Zvláštností této oblasti je nabídka lyžování ve třech zemích - ve Slovinském Bovci, v italských lyžařských střediscích Sella Nevea (25 km z Bovce) a Tarvisio (30 km z Bovce) a stejně tak i v rakouském Arnoldsteinu (45 km z Bovce). Mimo lyžování nabízí oblast také dobrodružné noční lyžování po Mangartské cestě nebo zdolávání zmrzlých vodopádů v údolí řeky Soča.

Nad městečkem Bovec se vypínají dobré lyžařské terény. Lyžařská oblast Kanin díky své nadmořské výšce nabízí špičkové zimní sportování v období od prosince až do začátku května. Kanin je jediným slovinským lyžařským střediskem, které má sjezdovky delší než 2 tisíce metrů. Středisko leží nad horou Bovec a za pěkného počasí je odtud vidět Jaderské moře. Díky velkému množství sněhu a nepředvídatelnému počasí dostal Kanin přezdívku "slovinský ledovec".

Sjezdovky se rozkládají na rozloze 30 hektarů a většinou jsou lehčí a střední třídy. Protože leží dost vysoko v horách, nejsou tady fronty na lanovkách a vlecích. Lyžaři, kteří si zakoupí šestidenní nebo sedmidenní lístek na lanovky a vleky, mohou svůj "ski-pass" použít také na sjezdovkách Sella Nevea a Tribiž v Itálii či v rakouském Arnoldsteinu, aniž by museli zaplatit příplatek. Pro turisty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového, je tady k dispozici rafting na sněhu.

Dějiny turistického ruchu zdejšího kraje sahají do dávné minulosti, kdy lovci z Trenta vodili do této oblasti bohaté italské turisty. Dnes je Bovec největším turistickém střediskem v údolí řeky Soče s mnoha hotely, pensiony a řadou dalších pohostinských zařízení.

Z malé studánky pod silným tlakem vyvěrá řeka Soča, která se vine úbočím alpských velikánů. Vytváří nepřístupné kaňony a jedinečné přírodní scenérie. Téměř celý její tok včetně přítoků nabízí ideální podmínky pro milovníky divoké vody i extrémních sportů. Ale už i samotná návštěva pramenů řeky patří k velkolepým zážitkům. Na své si zde přijdou vyznavači kayaku, raftingu, hydrospeedu i nového, rychle se rozvíjejícího a stále oblíbenějšího canyoningu - jedná se vlastně o slézání horské říčky jen v neoprenech.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko