Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jesenice

Jesenice se nachází v severozápadním Slovinsku nedaleko Julských Alp a hranic s Rakouskem a Itálií. Město je proslulé pro svůj ocelářský průmysl a hokejový klub Acroni Jesenice, který hraje v nejvyšší rakouské hokejové lize.

Jesenice je malé město, které má kolem 20 tisíc obyvatel. Žádný jiný sport kromě hokeje tam není, a tak město hokejem doslova žije. Slovinsko není typická hokejová země, v zemi je pouhých šest stadionů, přesto v Jesenici hraje hokej každý malý kluk.

Z Jesenice jezdí vlaky do celého Slovinska a nacházejí se tu velké ocelárny. Kolem města vede významná dálnice spojující Lublaň a Villach v Rakousku. Stejným směrem prochází i hlavní železniční trať, z které zde odbočuje jedna z nejkrásnějších regionálních drah – Jesenice – Nova Gorica – Sežana.

Cestování vlakem je ve Slovinsku obecně levnější než autobusem. Zpáteční jízdenky jsou levnější, než když kupujete lístky jednotlivě. Majitelé karet ISIC, HI, GO25 a Euro mohou uplatnit slevy. Jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras (trvá asi 2 hodiny) je Jesenice – Nova Gorica – Jesenice.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko