Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krvavec

(1450 - 1970 m n. m.)
Krkavec patří k nejoblíbenějším destinacím pro milovníky ski alpinistického stylu lyžování. Krkavec je uznávané slovinské lyžařské středisko, které se nachází jen pár kilometrů od slovinského hlavního města Ljubljaně a asi 17 km severovýchodně od Kranje. Během sezóny se zde dá lyžovat až sto dní v kuse. Ta začíná ke konci listopadu a mnohdy končí až v polovině května.

Slovinské středisko Krvavec je vyhledávaným místem náročnějších lyžařů. První sjezdovky se nachází v jeho nižší části, kam vedou lanovky, nejzdatnější a nejodvážnější lyžaři však mohou horu sjíždět až z jejího nejvyššího vrcholu.

Lyžařské středisko se rozkládá na 106 hektarech. Již několikrát byla oblast oceněna jako nejlepší pro lyžování v zemi. Denně Krvavec navštíví na 4 500 lyžařů z celého světa. Map RTC Krkavec uvádí 11 různých vleků včetně kabinkové lanovky a 23 sjezdovek. Celková délka sjezdovek je 35 km, nejdelší sjezdovka je dlouhá 1,5 km.  Sjezdovky snadné  - 6 975 m, středně obtížná – 12 475 m a obtížné – 5 675 m, snowboard park - 150 m,  vleky - 4 obyčejné a 7 sedačkových. Na svazích je přibližně 25 km vleků a 6 km běžeckých tras.

Nejvyšším bodem je vrchol Zvoh (1971 m), uprostřed je kopec Krvavec (1853 m), podle něhož se středisko jmenuje a nejnižší je Kržišče (1655 m). Na horu Krkavec vede vlak z vesnice Cerklje. Na vrcholu Zvohu mají zásobní jezero na výrobu technického sněhu. Na svahu z Kržišče na Krišku planinu je starý skokanský můstek s odhadovaným kritickým bodem mezi 20 a 30 metry.

V lyžařském středisku Krvavec je spousta zajímavých lesních porostů stejně jako bezlesých ploch, které asi nepodléhají každodenní úpravě svahů. Cena jednodenního lístku 24 EUR v takovém středisku je odpovídající a návštěvu je možné jen doporučit.

Samozřejmě, že nemusíte v Krvavci jen lyžovat – můžete sáňkovat, zajít do solária či sauny. V létě je lokalita Krkavce oblíbená především mezi příznivci pěší a vysokohorské turistiky, jimž nabízí krásy své specifické horské přírody. Většina návštěvníků je ubytována v hotelech v Kranji, Lublani či Bledu. Nedaleko střediska (10 km) se nachází mezinárodní letiště Brnik.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko