Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portorož

Z převážně turistické Fiesy se dvěma menšími sladkovodními jezery, zarostlými rákosím, se přes kopec dostanete do Portorože, přímořského turistického a lázeňského střediska slovinského pobřeží. Proslulé městečko leží v Piranském zálivu asi 10 km jihozápadně od Koperu.

Pobřežní město Portorož je turistickou metropolí, která je velice oblíbená díky mírnému klimatu a poloze v závětří, především však 1 km dlouhé uměle vytvořené pláži. V Portoroži se nachází také jachtařský přístav, který je se svými více než 1 200 kotvišti pravým rájem jachtařů.

Moderní městečko Portorož je vyhledávaným rychle se rozvíjejícím a asi nejznámějším slovinským letoviskem, plným zábavy a vyžití snad pro každého turistu. Portorož – „Portor Rose“ znamená v překladu „přístav růží“. Portorož stále vyniká krásnou parkovou úpravou se spoustou květin, zejména růží.

Světlá písčitá pláž v Portoroži je nejdelší a nejhezčí pláží Slovinska. Sezóna zde začíná koncem května a trvá až do začátku října, kdy teplota vody dosahuje stále ještě 20°C. K pláži náleží také obrovská nádrž s mořskou vodou. Kolem písečných pláží vyrostly rekreační a sportovní objekty, přístavy a kasina. Od roku 1969 se zde v létě pořádají mezinárodní sochařská setkání Forma Viva.

Kdo dává přednost termálním koupelím, může využít bazén hotelu LifeClass, v němž jsou nabízeny mimo jiné i programy wellness se solnými a bahenními koupelemi, bahenními zábaly a inhalacemi. Uzdravováním slanou vodou se zabývali již ve 13. století mniši benediktýnského kláštera sv. Lovrenca. Pozůstatky kláštera jsou včleněny do turistického komplexu Bernardin. Zde stojí i proslulé lázně Talasoterapija.

Ještě na počátku 19. století bylo městečko bezvýznamnou rybářskou osadou. Díky své poloze a výhodným klimatickým podmínkám se ve 30. letech 19. století začalo rozvíjet ve slavné a oblíbené lázně. Po válce byl obnoven jen jediný hotel v historizujícím slohu. Nová výstavba se posunula poněkud severněji k obci Bernardin, ležící mezi starou Portoroží a mysem Bernardin. Zde byly v 60. letech 20. století postaveny hotely i lázeňské domy.

Námořní muzeum, které je umístěno ve Ville San Marco je pobočkou muzea v Pirani. Je tu několik modelů lodí a osobní majetek námořníků. Pamětihodnosti v Portoroži nehledejte, za těmi si udělejte výlet do okolních letovisek Koper, Izola či Piran.

Z Porzorože se můžete vydat na okružní jízdu. První zastávka může být město Goreli, kde se v malém etnografickém muzeu Tonina hila můžete seznámit s funkcí mlýna na výrobu oleje. Poté, co projedete památkově chráněným městem Padna s galerií malíře Božidara Jakace, dostanete se do obce Krkavče, jejíž domy jsou seskupeny kolem zářivě bílého kostelíka. Ještě hezčí je vesnička Koštabona s 300 obyvateli a třemi kostely, která vznikla z římského Castrum Bonae a jejíž kamenné domky tvoří uzavřenou řadu.

Doporučujeme také vydat se na výlet do někdejších Sečoveljských salin, které jsou v dnešní době chráněným územím o rozloze 50 tis. m2. Ještě poměrně nedávno se zde získávala sůl a k salinám patří Muzeum dobývání soli z moře.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko