Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portorož

Z převážně turistické Fiesy se dvěma menšími sladkovodními jezery, zarostlými rákosím, se přes kopec dostanete do Portorože, přímořského turistického a lázeňského střediska slovinského pobřeží. Proslulé městečko leží v Piranském zálivu asi 10 km jihozápadně od Koperu.

Pobřežní město Portorož je turistickou metropolí, která je velice oblíbená díky mírnému klimatu a poloze v závětří, především však 1 km dlouhé uměle vytvořené pláži. V Portoroži se nachází také jachtařský přístav, který je se svými více než 1 200 kotvišti pravým rájem jachtařů.

Moderní městečko Portorož je vyhledávaným rychle se rozvíjejícím a asi nejznámějším slovinským letoviskem, plným zábavy a vyžití snad pro každého turistu. Portorož – „Portor Rose“ znamená v překladu „přístav růží“. Portorož stále vyniká krásnou parkovou úpravou se spoustou květin, zejména růží.

Světlá písčitá pláž v Portoroži je nejdelší a nejhezčí pláží Slovinska. Sezóna zde začíná koncem května a trvá až do začátku října, kdy teplota vody dosahuje stále ještě 20°C. K pláži náleží také obrovská nádrž s mořskou vodou. Kolem písečných pláží vyrostly rekreační a sportovní objekty, přístavy a kasina. Od roku 1969 se zde v létě pořádají mezinárodní sochařská setkání Forma Viva.

Kdo dává přednost termálním koupelím, může využít bazén hotelu LifeClass, v němž jsou nabízeny mimo jiné i programy wellness se solnými a bahenními koupelemi, bahenními zábaly a inhalacemi. Uzdravováním slanou vodou se zabývali již ve 13. století mniši benediktýnského kláštera sv. Lovrenca. Pozůstatky kláštera jsou včleněny do turistického komplexu Bernardin. Zde stojí i proslulé lázně Talasoterapija.

Ještě na počátku 19. století bylo městečko bezvýznamnou rybářskou osadou. Díky své poloze a výhodným klimatickým podmínkám se ve 30. letech 19. století začalo rozvíjet ve slavné a oblíbené lázně. Po válce byl obnoven jen jediný hotel v historizujícím slohu. Nová výstavba se posunula poněkud severněji k obci Bernardin, ležící mezi starou Portoroží a mysem Bernardin. Zde byly v 60. letech 20. století postaveny hotely i lázeňské domy.

Námořní muzeum, které je umístěno ve Ville San Marco je pobočkou muzea v Pirani. Je tu několik modelů lodí a osobní majetek námořníků. Pamětihodnosti v Portoroži nehledejte, za těmi si udělejte výlet do okolních letovisek Koper, Izola či Piran.

Z Porzorože se můžete vydat na okružní jízdu. První zastávka může být město Goreli, kde se v malém etnografickém muzeu Tonina hila můžete seznámit s funkcí mlýna na výrobu oleje. Poté, co projedete památkově chráněným městem Padna s galerií malíře Božidara Jakace, dostanete se do obce Krkavče, jejíž domy jsou seskupeny kolem zářivě bílého kostelíka. Ještě hezčí je vesnička Koštabona s 300 obyvateli a třemi kostely, která vznikla z římského Castrum Bonae a jejíž kamenné domky tvoří uzavřenou řadu.

Doporučujeme také vydat se na výlet do někdejších Sečoveljských salin, které jsou v dnešní době chráněným územím o rozloze 50 tis. m2. Ještě poměrně nedávno se zde získávala sůl a k salinám patří Muzeum dobývání soli z moře.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko