Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krvavec

(1450 - 1970 m n. m.)
Krkavec patří k nejoblíbenějším destinacím pro milovníky ski alpinistického stylu lyžování. Krkavec je uznávané slovinské lyžařské středisko, které se nachází jen pár kilometrů od slovinského hlavního města Ljubljaně a asi 17 km severovýchodně od Kranje. Během sezóny se zde dá lyžovat až sto dní v kuse. Ta začíná ke konci listopadu a mnohdy končí až v polovině května.

Slovinské středisko Krvavec je vyhledávaným místem náročnějších lyžařů. První sjezdovky se nachází v jeho nižší části, kam vedou lanovky, nejzdatnější a nejodvážnější lyžaři však mohou horu sjíždět až z jejího nejvyššího vrcholu.

Lyžařské středisko se rozkládá na 106 hektarech. Již několikrát byla oblast oceněna jako nejlepší pro lyžování v zemi. Denně Krvavec navštíví na 4 500 lyžařů z celého světa. Map RTC Krkavec uvádí 11 různých vleků včetně kabinkové lanovky a 23 sjezdovek. Celková délka sjezdovek je 35 km, nejdelší sjezdovka je dlouhá 1,5 km.  Sjezdovky snadné  - 6 975 m, středně obtížná – 12 475 m a obtížné – 5 675 m, snowboard park - 150 m,  vleky - 4 obyčejné a 7 sedačkových. Na svazích je přibližně 25 km vleků a 6 km běžeckých tras.

Nejvyšším bodem je vrchol Zvoh (1971 m), uprostřed je kopec Krvavec (1853 m), podle něhož se středisko jmenuje a nejnižší je Kržišče (1655 m). Na horu Krkavec vede vlak z vesnice Cerklje. Na vrcholu Zvohu mají zásobní jezero na výrobu technického sněhu. Na svahu z Kržišče na Krišku planinu je starý skokanský můstek s odhadovaným kritickým bodem mezi 20 a 30 metry.

V lyžařském středisku Krvavec je spousta zajímavých lesních porostů stejně jako bezlesých ploch, které asi nepodléhají každodenní úpravě svahů. Cena jednodenního lístku 24 EUR v takovém středisku je odpovídající a návštěvu je možné jen doporučit.

Samozřejmě, že nemusíte v Krvavci jen lyžovat – můžete sáňkovat, zajít do solária či sauny. V létě je lokalita Krkavce oblíbená především mezi příznivci pěší a vysokohorské turistiky, jimž nabízí krásy své specifické horské přírody. Většina návštěvníků je ubytována v hotelech v Kranji, Lublani či Bledu. Nedaleko střediska (10 km) se nachází mezinárodní letiště Brnik.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko