Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Olimia

Olimia je lázeňské městečko, které se nachází ve východní části Slovinska v blízkosti chorvatských hranic u vesnice Podčertek. Obě městečka leží uprostřed mírně zvlněné krajiny, obklopená lesy a slunnými vinohrady. Lázně Olimia byly vybudovány v 80. letech minulého století a až do roku 2000 nesly nepříliš reprezentativní název Atomske Toplice (radioaktivní lázně).

V městečku Olimia se rozprostírá místní lázeňský areál s jedním z nejmodernějších léčebných a wellness zařízení a aquaparkem ve Slovinsku. Zdejší teplé prameny napomáhající k léčbě revmatických onemocnění, kožních a cévních onemocnění, následků zranění a operací pohybového aparátu. Tato voda má velmi výrazné zklidňující a antistresové účinky. Pohostinnost místních obyvatel a krása ničím nedotčené okolní přírody připraví návštěvníkům odpočinkovou dovolenou s nezapomenutelnými zážitky. Pobyt zde nabízí velice příjemně strávený čas na venkově, ve zdravém a čistém prostředí.

Dnes se v moderním lázeňském středisku Olimia nachází termální prameny s teplotou vody od 26° C do 37° C. Atraktivní komplex nabízí na ploše 2 tisíc m2 nápaditě zbudovanou soustavu vnitřních i venkovních bazénů, které patří k nejhezčím v tomto regionu. Nechybí tu bublající whirpooly, vodopády, bazén se studenou vodou, bazén pro děti, sauna turecká i finská, solárium, prostor pro odpočinek a další lázeňské možnosti jako jsou podvodní, ruční a římské masáže.

V místě je možné také navštívit kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1675, který patří k zámku a v němž jsou k vidění také zajímavé fresky. Zámek Olimje (1550) je původně krychlová dekorativně vyzdobená stavba, která byla v roce 1663 přeměněna na klášter pro mnichy z řádu Paulínů. Mniši zřídili v roce 1765 v jižní věži kláštera první slovinskou lékárnu. Ta zůstala zachována až do dnešních dob a je možné ji navštívit.

Nejstarší lékárna Slovinska zřízená v roce 1765 řádem sv. Pavla má nádherné fresky, jimiž je celý prostor vymalován. Fresky znázorňují výjevy z bible, které se vztahují k tématům lékařské vědy. V medailonech jsou vyobrazeni známí lékaři, jako Hippokrates nebo Paracelsus. V lékárně je možné zakoupit i léčivé prostředky. Mniši zde připravují z bylin pěstovaných biologickým způsobem různé čaje, tinktury, nápoje a elixíry.

Šálek bylinkového čaje z nejstarší lékárny na evropském kontinentu působí zázračně na všechny možné bolístky. Kdo má však raději sladší pamlsky, jistě navštíví „chocolateriu“ za klášterem, kde se prodávají pralinky z místní manufaktury.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko