Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šmarjeske Toplice

Lázeňské městečko Šmarješke Toplice se nachází 5 km severně od Otočce v malém údolí obklopeném lesy a loukami. I když nemá moc blízko k historii a atmosféře Dolenjskych Toplic (25 km jihozápadně) je to krásná oblast. Kdysi bylo lázeňské město Šmarješke Toplice exkluzivním místem pobytu členů vlády, kteří trpěli srdečními chorobami. V současné době je otevřeno pro všechny.

Tři přírodní bazény, které se nacházejí na území lázní, byly užívány místními od 18. století a byly známy pod názvem „Lázeňská jezera“. Lázeňský dům nyní disponuje dvěma krytými termálními bazény (32 °C) a lesní plovárnou, do níž přitéká voda bohatá na vápník a hořčík.

V lázních je 5 bazénů s termální vodou (2 vnitřní s teplotou vody 32°C a 3 venkovní bazény v překrásném lázeňském parku. Sportovní a dětský bazén, a také oblíbený lesní bazén, který je umístěn u samotného vřídla.

Kolem Otočce se můžete vydat na několik příjemných procházek. Tou první jsou vinice u vesničky Trška Gora. Ve vesničce stojí kostel sv. Marie. Je odtud překrásný výhled na kopce Gorjanci, Kočevski Rog a údolí řeky Krky. Pod kostelem se nachází 100 let starý vinný sklep.

Lázně Šmarjeske Toplice otevírají každoročně své brány zejména pro ty, kteří si uvědomují, že s každodenní životní situací se mohou vypořádat, jen pokud se budou nacházet v optimální fyzické a psychické kondici. Je to ideální místo pro strávení odpočinku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko