Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slovinsko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Slovinsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Slovinsko.

Piran postavený v benátském stylu

Piran postavený v benátském stylu

Na břehu Jaderského moře se v Piranském zálivu na poloostrově Punta rozkládá půvabné přímořské městečko Piran, které bývá někdy nazýváno také slovinské Benátky. Jde o nejhezčí město Slovinska, které se se svými úzkými uličkami, romantickými náměstími, kostely a paláci stalo jedním z nejoblíbenějších turistických cílů.

celý článek

 

Bled – kouzelný ostrov a středověký hrad

Bled – kouzelný ostrov a středověký hrad

Městečko Bled leží na severozápadě Slovinska asi 80 km od Lublaně. Nachází se v podhůří Julských Alp a leží na břehu malebného jezera Bled s kouzelným ostrovem a středověkým hradem. K hradu se po jezerní hladině můžete nechat převézt na „pletně“, což je malý zastřešený člun.

celý článek

 

Maribor - v kraji bobulí

Maribor - v kraji bobulí

Maribor je se svými více než 100 tisíci obyvateli druhým největším městem Slovinska a také se pyšní postem centra provincie Štajerska. Rozkládá se na obou březích řeky Drávy a jeho návštěva potěší nejen milovníky historie a kultury, ale také krásné divoké přírody.

celý článek

 

Potupná smrt rytíře na Predjamském hradě

Potupná smrt rytíře na Predjamském hradě

Pozornosti turistů ve Slovinsku by neměl uniknout Predjamský hrad, který je považován za jeden z nejkrásnějších v Evropě. Pokud jej navštívíte, možná dáte tomuto tvrzení za pravdu. Jeho jedinečnost spočívá nejen ve stavbě samotné, ale také v jejím umístění. Hrad byl vměstnán pod převis skalní stěny, které je vysoká úctyhodných 123 metrů. Pohled na něj tak bere dech!

celý článek

 

Divoká řeka Radovna si našla svou cestu soutěskou Vintgar bez lidského přičinění

Divoká řeka Radovna si našla svou cestu soutěskou Vintgar bez lidského přičinění

Pojďte po stopách vody, vzduchu a skal. Bujará Radovna představuje exkluzivní tajemství zvané Vintgar. Proudící tok připomíná sklenku svěžího slovinského vína a nabádá k jejímu ochutnání.

celý článek

 

Julské Alpy, Lublaň a kouzlo jihozápadního Slovinska

Julské Alpy, Lublaň a kouzlo jihozápadního Slovinska

Asi největším lákadlem Slovinska jsou Julské Alpy. Vápencové pohoří patřící do celku Východních Alp s více než desítkou vrcholů přes 2.200 metrů. Jméno mají po staré římské osadě Forum Julii a jejich divoká krása působí na návštěvníky až omamně. Bílé skály, zelené horské louky, porosty kosodřeviny i horské smrčiny a bílé čepičky sněhu na nejvyšších vrcholech.

celý článek

 

Julské Alpy – vzhůru od Bohinjského jezera

Julské Alpy – vzhůru od Bohinjského jezera

Julské Alpy, kterým je přezdíváno „kamenné srdce Evropy“, jsou nejvyšším a zároveň také nejnavštěvovanějším pohořím ve Slovinsku. Jsou tvořeny strmými vápencovými stěnami, které se střídají s hlubokými zelenými údolími s množstvím horských jezírek a čistých bystřin. Pro milovníky pěší turistiky je to ráj na zemi a ten jsme chtěli poznat.

celý článek

 

Netradiční dovolená - Slovinsko

Netradiční dovolená - Slovinsko

Chcete svoji dovolenou strávit jinak, než jako turisté? Chcete poznávat historii Evropy a současně si užít atmosféru přírodních i městských scenérií? Jaká je podle vás netradiční dovolená - Slovinsko nabízí zajímavá zákoutí i panorama pobřeží Jaderského moře.

celý článek

 

Slovinský kras – ráj pro milovníky jeskynního světa a dobrého vína

Slovinský kras – ráj pro milovníky jeskynního světa a dobrého vína

Málokdo asi tuší, že slovo „KRAS“ dalo světu právě Slovinsko a Slovinci jsou na tuto jihozápadní část své země právem pyšní.

celý článek

 

Malebné údolí Soča

Malebné údolí Soča

V západní části Julských Alp se rozkládá romantické údolí řeky Soča, která je bezesporu jednou z nejkrásnějších divokých řek Evropy. Pramení v nadmořské výšce 1050 metrů, jižně od průsmyku Vršič. V délce 127 km pak protéká horským masivem a následně ústí do Jaderského moře.

celý článek

 

Otočec – zámek jako z pohádky

Otočec – zámek jako z pohádky

Na východě Slovinska, se asi 9 kilometrů od města Novo Mesto rozkládá jedna z největších turistických atrakcí oblasti – ostrovní zámek Otočec. Leží nedaleko hranic s Chorvatskem, v krásném regionu Dolenjska, jež je považován za zelené srdce Slovinska.

celý článek

 

Kranjska Gora – lyžařů ráj

Kranjska Gora – lyžařů ráj

Na hranici tří států – Slovinska, Rakouska a Itálie se rozkládá oblíbené turistické středisko zimních i letních sportů Kranjska Gora, česky Kraňská Hora. Najdeme jej v Zgornjesavkém údolí na severozápadě Slovinska, tedy v místě, kde se střetávají Karavanky s Julskými Alpami.

celý článek

 
1 2
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko