Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ankaran

Nejsevernější přímořské letovisko Slovinska Ankaran leží asi 10 km severně od Koperu. Rozkládá se na poloostrově Milje. Přímořský Ankaran v blízkosti italské hranice je díky svému mírnému klimatu a poloze chránící před větrem velice oblíbeným jako místo dovolené. Turistické středisko Adria Ankaran se nachází na území bývalého benediktinského kláštera.

Ankaran se chlubí písečnými plážemi, které jsou údajně nejlepší ve Slovinsku. Nedaleko stojí benediktinský klášter s kostelem sv. Nikoly. Klášter byl v 18. století upraven na letní sídlo koperské rodiny Madonizzů. Ve 20. století byl přebudován na hotel a restauraci.

Na kopci nad centrem je hezký moderní kostel, odkud je pěkný výhled na moře a centrum Ankaranu. Je tu také kemp a vše potřebné jako informační středisko, banka, lékárna, pošta, tabák, kavárny, zelenina a supermarket.

Koupat se je možné asi na 500 metrů dlouhém, vybetonovaném pobřežním pruhu, s bazény, a dětskými koupališti. Hezké přírodní koupání na slovinském pobřeží najdete mezi městečkem Ankaran a mysem Debeli (3 km) – písčité pláže, sportovní zařízení, restaurace atd. Příjemné prostředí doplňuje okolí s borovicemi, cypřiši, stromy vavřínů a olivovníky – skutečný ráj pro pěší turistiku a cyklistiku.

V Ankaranu začíná horská stezka Slovenian Alpine Trail, která vede až do Mariboru. Pokud si chcete udělat kratší túru, můžete se vydat na vrchol hory Slavnik – 1 028 metrů, který se tyčí asi 8 km od vesničky Hrastovlje.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko