Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bovec

Městečko Bovec se nachází na severozápadě Slovinska na hranicích Triglavského národního parku kousek od hranic s Rakouskem. Výhodná poloha v údolí známé řeky Soča ho předurčují jako cíl aktivní letní i zimní dovolené. Návštěvníci Bovce se mohou věnovat mnoha sportům bez ohledu na roční dobu. V zimě mohou lyžovat nebo sáňkovat na nedalekých sjezdovkách Kanin. V letní sportovní nabídce je horská turistika, výstup na hory stylem volného slézání, jízda na kajaku, rafting, paragliding, golf, jízda na kole a na koni.

Julské Alpy zabírají 30 % rozlohy Slovinska (nejvyšší hora Triglav - 2864 m) a jejich štíty se tyčí na severozápadě této malé jihoevropské země. Štíty Alp a okolní příroda (Triglavský národní park patří k nejhezčím v Evropě) jsou velkou výzvou pro příznivce turistiky i horolezectví.

Severozápadně od obce Bovec se zdvihá 2587 m vysoký Kanin, na jiho západě 1471 m vysoký Polovnik. Je možné vyjet odtud kabinovou lanovkou na vrch Kanin a podniknout pěší túry do oblasti Triglavského národního parku. Z horní stanice lanovky vede pěší trasa (asi 45 minut) k horské chatě Planinski dom Petra Skalarja (2 260 m). Milovníci lyžování se mohou nechat vyvézt několika vleky na svahy hory Kanin.

Zvláštností této oblasti je nabídka lyžování ve třech zemích - ve Slovinském Bovci, v italských lyžařských střediscích Sella Nevea (25 km z Bovce) a Tarvisio (30 km z Bovce) a stejně tak i v rakouském Arnoldsteinu (45 km z Bovce). Mimo lyžování nabízí oblast také dobrodružné noční lyžování po Mangartské cestě nebo zdolávání zmrzlých vodopádů v údolí řeky Soča.

Nad městečkem Bovec se vypínají dobré lyžařské terény. Lyžařská oblast Kanin díky své nadmořské výšce nabízí špičkové zimní sportování v období od prosince až do začátku května. Kanin je jediným slovinským lyžařským střediskem, které má sjezdovky delší než 2 tisíce metrů. Středisko leží nad horou Bovec a za pěkného počasí je odtud vidět Jaderské moře. Díky velkému množství sněhu a nepředvídatelnému počasí dostal Kanin přezdívku "slovinský ledovec".

Sjezdovky se rozkládají na rozloze 30 hektarů a většinou jsou lehčí a střední třídy. Protože leží dost vysoko v horách, nejsou tady fronty na lanovkách a vlecích. Lyžaři, kteří si zakoupí šestidenní nebo sedmidenní lístek na lanovky a vleky, mohou svůj "ski-pass" použít také na sjezdovkách Sella Nevea a Tribiž v Itálii či v rakouském Arnoldsteinu, aniž by museli zaplatit příplatek. Pro turisty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového, je tady k dispozici rafting na sněhu.

Dějiny turistického ruchu zdejšího kraje sahají do dávné minulosti, kdy lovci z Trenta vodili do této oblasti bohaté italské turisty. Dnes je Bovec největším turistickém střediskem v údolí řeky Soče s mnoha hotely, pensiony a řadou dalších pohostinských zařízení.

Z malé studánky pod silným tlakem vyvěrá řeka Soča, která se vine úbočím alpských velikánů. Vytváří nepřístupné kaňony a jedinečné přírodní scenérie. Téměř celý její tok včetně přítoků nabízí ideální podmínky pro milovníky divoké vody i extrémních sportů. Ale už i samotná návštěva pramenů řeky patří k velkolepým zážitkům. Na své si zde přijdou vyznavači kayaku, raftingu, hydrospeedu i nového, rychle se rozvíjejícího a stále oblíbenějšího canyoningu - jedná se vlastně o slézání horské říčky jen v neoprenech.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko