Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pohorje

(1375 - 1517 m n.m.)
Jihozápadním směrem od Mariboru ve vzdálenosti asi 6 km se tyčí zalesněné pohoří s názvem Pohorje, které ve středisku Rogla dosahuje výšky 1 517 m. Je protkáno turistickými stezkami, v zimě sem často jezdí lyžaři. Od roku 1964 se zde konají mezinárodní závody ve slalomu žen a obřím slalomu a také obří slalom závodu nazvaného Golden Fox (Zlatá liška).

Region Pohorje je „zelenou specialitou“ slovinského horského světa. Uvítá návštěvníky pozoruhodnými rašeliništi s jezírky, rozsáhlými travnatými pláněmi a svahy, které se v zimním období stávají rájem lyžařů. Ohromné lesy a gigantické stromy jsou využívané pro horolezectví a vysokohorskou a pěší turistiku, odpočinout si lze v útulných hostincích a navštívit sportovní a turistická centra.

V Pohorje lze zimní radovánky zpestřit i jízdou na sněžném skútru. Turistům je nabízena i jízda na saních taženými psy, nebo koňmi. Aktivně relaxovat lze i při romantickém nočním lyžování a výzvou odvážlivcům je i tzv. Adrenalinový park. Na Pohorje je sáňkování možné dokonce i v létě v Adrenalinovém parku!

Lyžařské středisko poskytuje lyžařské výcviky, aktivity pro děti a standardy zařízení srovnatelné s jinými mezinárodními rezorty. Někdy je možné navštívit továrnu na výrobu lyží Elan. Když nenapadne dost sněhu, sněhová děla zajistí dostatek umělého sněhu minimálně na 100 dní v roce.

Z vesnice Zgornje Radvanje se dostanete kabinovou lanovkou během 15 minut na horní nádraží (ve výšce 1 020 m), které leží přímo pod hotelem Bellevue. Značené turistické stezky vedou k horským chatám a zvou návštěvníky k dlouhým procházkám. Na evropské dálkové turistické stezce E-6 se dostanete až do střediska zimních sportů Rogla a můžete se vyšplhat na Črni vrh (1 542 m).

Pohorje je vysoké pohoří obklopující městečko Zreč, ležící jen pár kilometrů od Mariboru, bývá také nazýváno plícemi Slovinska. Nachází se tady jak známé lázně (Terme Zreče), tak olympijské lyžařské centrum Rogla, se širokou nabídkou sjezdovek. Nejvyšší horou je Rogla 1 517 m. Pohorje je také svérázným etnografickým regionem plným původních vesnických stavení, lidových krojů a dávných pohádek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko