Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gozd Martuljek

Vesnice Gozd Martuljek leží 4 km východně od Kranjske Gory v horním údolí Sávy. Jižní stranou vede značená cesta k oběma vodopádům Martuljek. V létě je Gozd Martuljek ideálním centrem pro pěší a vysokohorskou turistiku, v zimě pro lyžování. Sjezdovka je od střediska vzdálená 500 m. Neobyčejná je jízda na Srednji vrh (1000 m) několik kilometrů dále na sever, odtud je možné se pokochat pohledem na vrcholky skupiny Martuljek.

Kranjska Gora (800 – 1600 m n. m.) je jedno z největších a nejznámějších lyžařských středisek ve Slovinsku a Julských Alpách. Leží na severu Triglavského národního parku, v údolí horního toku řeky Sávy, na hranici třech států – Rakouska, Itálie a Slovinska. Lanovky a lyžařské tratě jsou zde rozprostřené v nadmořské výšce od 800 do 1215 metrů (v celkové délce asi 40 km). Sjezdovky svazuje systém 5 sedačkových lanovek a 15 vleků. Sjezdovky jsou různě obtížné, pro začátečníky je zde skiareál Kranjska Gora a Gozd Martuljek.

Možností sportovních aktivit je spousta pro všechny věkové skupiny od nejlehčích až po náročné cesty. Všechny ve výjimečném přírodním prostředí. Turistické cesty jsou vhodné pro děti, rodiny, i pro ne příliš zdatné návštěvníky. Jsou zde možné i náročné horské túry, které vyžadují zkušenosti, přiměřenou výbavu a horského průvodce.

Lze si vybírat mezi lehce dostupnými nádhernými místy, jako jsou např. Zelenci - pramen Sávy, vodopády (Peričnik, vodopády Gozd Martuljek), alpské doliny (Tamar, Kot, Vrata, Krma). Jsou zde i lehčí výstupy na překrásné panoramatické body horského světa (špica Sleme, Mojstrovka) a naleznete zde i skryté kouty vysoko v horách, které jsou většinou dostupné jen místním znalcům.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko