Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vogel

(1 535 – 1 800 m n. m.)
Vogel se rozkládá v Julských Alpách nad Bohinjským jezerem. Naproti tomuto areálu se tyčí nejvyšší hora Slovinska, Triglav, na kterou lze za jasného počasí dohlédnout. V zimě je zde vysoký počet slunečných dní. Protože zimní středisko Vogel stojí nad malebným Bohinjským jezerem na úpatí Julijských Alp a hory Triglavu, je odtud nádherný výhled do okolí.

Středisko Bohinj-Vogel je stejně jako Kranjská Gora a Bled součástí Triglavského národního parku a právě ze sjezdových tratí nad Bohinjským jezerem se otvírají nádherná panoramata s nejvyšší horou Slovinska - Triglavem.

Jde o jedno z nejlepších lyžařských středisek Slovinska, i když zatím málo známých.  Nemusíte se obávat přecpaných sjezdovek, Vogel vám přichystá spoustu vynikajících možností pro lyžování a další aktivity s celou rodinou. Vysoko položený areál nad Bohinjským jezerem nabízí velice zajímavé a kvalitní sjezdovky převážné červeného a modrého značení. Právě řada modrých sjezdovek předurčuje oblast vhodnou pro rodiny s dětmi, ale své si tu přijdou i náročnější lyžaři. V oblasti naleznete řadu vynikajících běžeckých tratí známých dějištěm Světového poháru v biatlonu.

Ski areál Vogel je moderní středisko s velmi populární přibližovací lanovkou, která návštěvníky vyveze vysoko nad Bohinjské jezero. Celkem zde naleznete 36 km sjezdových tratí, z nichž si vybere každý (12 km je klasifikováno jako těžkých). Z nejvyššího bodu areálu (1900 m) se můžete okamžitě vrhnout na některou z tratí a užít si 1200 m převýšení, které tento areál nabízí. Vogel nabízí 36 kilometrů tratí pro snowboardisty a lyžaře, z čehož je 12 km označených jako náročných. Je vám zde k dispozici kabinová lanovka a devět vleků.

Samozřejmostí je několik hospůdek a bistro s vyhlídkovou terasou, kde si můžete odpočinout se sklenkou vína nebo šálkem kávy. Většina sjezdovek je také uměle zasněžována, což dává jistotu sněhu. Celý areál se neustále rozvíjí a splňuje i požadavky nejnáročnějších klientů. Je to jednoznačně nejlepší lyžování v Julských Alpách (i ve srovnání s Kranjskou Gorou, kde se jezdí světový pohár v alpských disciplinách).

Díky geografickému profilu celého areálu se nabízí mnoho variant freeridu. Každoročně se zde také konají jedinečné freeride jamy – setkání příznivců ježdění ve volném terénu. Můžete tedy libovolně kombinovat upravené svahy s ježděním v prašanu, kombinovat různé tratě nebo se vydat zcela mimo areál a vychutnat si samotu a nekonečný prostor kolem.

Pro milovníky poklidné dovolené bez front na lanovkách a spousty lyžařů, bez hlučných zábav a přepychových hotelů, je toto lyžařské středisko správnou volbou. Na Voglu jsou lehké a středně těžké sjezdovky a asi deset dobře udržovaných lanovek – vleky, sedačkové výtahy a gondoly. Jsou tady také ideální místa k lyžování v hustém sněhu na neupravených horských úbočích nedalekých Julských Alp ve výšce kolem 2 tisíc metrů.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko