Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jesenice

Jesenice se nachází v severozápadním Slovinsku nedaleko Julských Alp a hranic s Rakouskem a Itálií. Město je proslulé pro svůj ocelářský průmysl a hokejový klub Acroni Jesenice, který hraje v nejvyšší rakouské hokejové lize.

Jesenice je malé město, které má kolem 20 tisíc obyvatel. Žádný jiný sport kromě hokeje tam není, a tak město hokejem doslova žije. Slovinsko není typická hokejová země, v zemi je pouhých šest stadionů, přesto v Jesenici hraje hokej každý malý kluk.

Z Jesenice jezdí vlaky do celého Slovinska a nacházejí se tu velké ocelárny. Kolem města vede významná dálnice spojující Lublaň a Villach v Rakousku. Stejným směrem prochází i hlavní železniční trať, z které zde odbočuje jedna z nejkrásnějších regionálních drah – Jesenice – Nova Gorica – Sežana.

Cestování vlakem je ve Slovinsku obecně levnější než autobusem. Zpáteční jízdenky jsou levnější, než když kupujete lístky jednotlivě. Majitelé karet ISIC, HI, GO25 a Euro mohou uplatnit slevy. Jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras (trvá asi 2 hodiny) je Jesenice – Nova Gorica – Jesenice.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko