Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kranjska Gora

(800 – 1295 m. n. m.)
Kranjska Gora je jedním z nejznámějších slovinských turistických středisek v Julských Alpách, které láká milovníky zimních i letních sportů. Rozkládá se v Zgornjesavkém údolí na severozápadě Slovinska, v horní části Sávské doliny kolem ústí říčky Pišnice do Sávy Dolinky. Kraňská Hora je dějištěm významných mezinárodních lyžařských soutěží v alpském lyžování na Vitrancu a skocích na lyžích v Planici.

Samotný lyžařský areál se nachází na svazích Vitrance a Ciprniku. Lyžařům je zde k dispozici 30 km sjezdových tratí, z toho 9 je modrých, 4 červené a 1 černá. Asi nejzajímavější tratí je slalomový svah nad Podkorenem. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna 14 vleky a 5 sedačkovými lanovkami. Jejich celková přepravní kapacita je 19 tisíc osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a téměř 70 % z nich také uměle zasněžováno technickým sněhem.  Pro vyznavače běžeckého lyžování je v okolí střediska připraveno 40 km upravovaných a značených tras.

Kolem starého vesnického jádra Kranjské Gory vyrostla nová turistická výstavba s hotely, domy a dalšími ubytovacími zařízeními, rekreačními objekty, obchody, lyžařskými tratěmi a sítí cyklistických a pěších stezek. Nejvýznamnější památkou obce je gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století. Středisko Kranjska Gora je od Prahy vzdáleno 724 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko