Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kranjska Gora

(800 – 1295 m. n. m.)
Kranjska Gora je jedním z nejznámějších slovinských turistických středisek v Julských Alpách, které láká milovníky zimních i letních sportů. Rozkládá se v Zgornjesavkém údolí na severozápadě Slovinska, v horní části Sávské doliny kolem ústí říčky Pišnice do Sávy Dolinky. Kraňská Hora je dějištěm významných mezinárodních lyžařských soutěží v alpském lyžování na Vitrancu a skocích na lyžích v Planici.

Samotný lyžařský areál se nachází na svazích Vitrance a Ciprniku. Lyžařům je zde k dispozici 30 km sjezdových tratí, z toho 9 je modrých, 4 červené a 1 černá. Asi nejzajímavější tratí je slalomový svah nad Podkorenem. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna 14 vleky a 5 sedačkovými lanovkami. Jejich celková přepravní kapacita je 19 tisíc osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a téměř 70 % z nich také uměle zasněžováno technickým sněhem.  Pro vyznavače běžeckého lyžování je v okolí střediska připraveno 40 km upravovaných a značených tras.

Kolem starého vesnického jádra Kranjské Gory vyrostla nová turistická výstavba s hotely, domy a dalšími ubytovacími zařízeními, rekreačními objekty, obchody, lyžařskými tratěmi a sítí cyklistických a pěších stezek. Nejvýznamnější památkou obce je gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století. Středisko Kranjska Gora je od Prahy vzdáleno 724 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko