Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Banovci

Lázně Banovci jsou příjemné menší lázně uprostřed netknuté přírody v blízkosti města Ljutomer (hlavního města regionu Prlekija). Lázeňské středisko Banovci leží 12 km jižně od města Murska Sobota na termálním pramenu minerální vody. Žije zde kolem 250 obyvatel. Toto místo nabízí mnoho možností ke strávení dovolené v souladu s přírodou blízkého okolí. Je zde také první a stále ještě jediný evropský nudistický kemp s termální vodou.

V roce 1995 udělilo slovinské ministerstvo zdravotnictví této obci certifikát potvrzující, že se zde nachází termální voda s léčivými účinky. Místní termální pramen je bohatý na fluoridy a dosahuje teplot 60 - 68 °C. Termální lázně Banovci se rozkládají na téměř 2000 m2 vodní plochy. Termální pramen má blahodárný účinek hlavně na pohybový aparát a s ním spojené pooperační stavy. Voda vyvěrá z hloubky 1 350 m a je přiváděna do tří venkovních bazénů s teplotou (34° - 38 °C).

Hostům je k dispozici také plavecký bazén s "netermální vodou" (25 °C - 27 °C), bazén se skluzavkou a dětský bazén. Vyzkoušet můžete také různé druhy saun (finská, turecká či parní). Je zde i příjemné wellness centrum, které nabízí různé druhy masáží (tělová, masáž chodidel, proti celulitidě) a koupelí (bylinné, perličkové).

V areálu si můžete zahrát tenis, stolní tenis, volejbal či si půjčit kolo a vyrazit na příjemnou projížďku. Městečko se nachází v severovýchodní části v srdci krásné přírody, všude kolem se rozkládají zlaté lány obilí a vinice. Tato oblast je často přirovnávána k moravské krajině, takže budete projíždět krásnou přírodou posázenou vinicemi. Na své si přijdou i vodáci a rybáři.

Okolí městečka je obklopeno bažinatými oblastmi a lužními lesy. Mezi mrtvými rameny řeky Mura hnízdí chráněné druhy vodního ptactva. Na ostrůvku na řece Mura je v provozu starý mlýn. Tento památník dávno zaniklé průmyslové kultury je státem chráněnou památkou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko