Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolenjske Toplice

Dolenjske Toplice ležící 13 km jihozápadně od města Novo Město jsou nejstarší lázně Slovinska. Městečko leží v údolí řeky Krka při úpatí pohoří Kočevski Rog. Léčivé účinky jeho termálních pramenů jsou známy již od 14. století. První zdejší lázeňské zařízení bylo schváleno knížetem Auerspergem před více než 300 lety.

Jihovýchodní Slovinsko je oblastí kopců pokrytých vinicemi, malých kostelíků, hradů a klášterů. Regiony Dolenjska a Bela Krajina se rozprostírají pod horským pásem Gorjanci. Je možné podnikat procházky údolím řeky a prohlížet si četné zdejší hrady či okolní malebné vinice.

Romantické místo na piknik nabízí břečťanem zarostlé ruiny hradu Soteska na břehu řeky Krka. Kdysi sloužil jako obranná bašta proti Turkům, později se stal rezidencí hrabecího rodu Auerspergů. Hradní budova v roce 1943 lehla popelem a zachovaly se pouze vnější zdi. Raně barokní Ďáblova věž přímo u řeky. Později byla zrestaurována a mnoha freskami ji vymaloval jistý mistr Almanach.

Nedaleko Dolenjských Teplic se nachází oblast s názvem Kočevski Rog, která je chráněnou přírodní oblastní po více jak 100 let. Šest panenských lesů pokrývá plochu více než 200 ha.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko