Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moravske Toplice

Moravské Toplice jsou situované v nejsevernější části Slovinska v oblasti nazývané Prekmurje. Termální lázně vděčí za svůj vznik pokusným vrtům při hledání ropy v polovině minulého století. V roce 1964 byla tato voda prohlášena za přírodní léčivý prostředek. Nejenže má tento termální pramen terapeutický účinek na lidské tělo, ale zároveň ho oživuje, zlepšuje a zrychluje krevní oběh, snižuje nervové napětí a urychluje přírodní opalování.

Dnes tu stojí moderní komplex Terme 3000, tj. uzavřený areál se soustavou 22 vnitřních a venkovních bazénů (30 - 38°C) s celkovou vodní plochou 5 tisíc m2. Tento aquapark se řadí k evropské špičce nejen svoji atraktivitou ale především kvalitou poskytovaných služeb. Prýští zde pramenitá voda o teplotě 72 stupňů Celsia, která po ochlazení na 38 stupňů Celsia napájí sedm termálních bazénů. Pouze ve vybraných bazénech je tzv. „černá termální voda“, která léčí revmatismus, kožní a dýchací problémy a pooperační stavy.

V areálu najdou návštěvníci mimo jiné spirálovité obří skluzavky, tenisové kurty a stezky pro zvýšení fyzické kondice. V těsné blízkosti se nachází komplex propojených hotelů a také spa-wellness-centrum Thermalium. Hlavním lákadlem Thermalia je „černá“ uhličitá termální voda, která vyvěrá z hloubky 1175 až 1467 metrů a má teplotu 72° Celsia, čímž je tento přírodní zázrak zcela unikátní (ostatní uhličité prameny jsou většinou studené).

Pro sportovní vyžití slouží také volejbalová či basketbalová hřiště, hřiště na házenou a fotbal, tenisové a badmintonové kurty. Nachází se zde nové, návštěvníky oblíbené 18jamkové golfové hřiště. Je také možné si vypůjčit jízdní kola, jezdit v okolí na kajaku či surfovat na jezeře. V místě je dále samostatný apartmánový komplex, bungalovy a camping.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko