Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lendava

Lendava je nejvýchodnější město Slovinska. Své jméno získalo od německého názvu lípy (Linde), což je národní symbol Slovinců. Město leží necelých 5 km od maďarské a 7 km od chorvatské hranice. Velice proslulé v celém Slovinsku jsou zdejší termální lázně. Městečko Lendava je vhodné místo pro příjemnou dovolenou, plnou klidu a relaxace.

Lázně Lendava vznikly docela netradičně, objevením termálního pramenu během naftových vrtů v roce 1965. V té době místní obyvatelé zjistili, že koupele v horké vodě (62° C) pomáhaly utišit jejich problémy přicházející s věkem. Objev dal vzniknout malému, zato modernímu lázeňskému středisku. Pro návštěvníky je atraktivní především termální koupaliště s venkovní oblastí, kde se člověk může příjemně vykoupat i v relativně chladných dnech.

Voda z místních termálních pramenů je velmi zdravá a bohatá na parafín, proto je obzvláště dobrá na pokožku. Tato voda se dále doporučuje k léčbě revmatických onemocnění, gynekologických onemocnění, pooperačních stavů, onemocnění nervového systému, k léčbě bolavých kloubů a jiných potíží. Lázeňské středisko nabízí také balneoterapie, perličkové koupele, sauny (infra, turecká, finská), magnetoterapie, elektroterapie, léčby ultrazvukem, laser, parafínové zábaly, lymfodrenáž, tlakové terapie, reflexní masáže, thajské masáže a aromaterapie.

Lendava je místo s bohatou historií. Z osmanské doby se zde dochovala podivná mumie ve farním kostele. Za návštěvu stojí i středověký hrad z 12. století se zámeckou vinárnou z roku 1717 v rustikálním stylu a kostel sv. Kateřiny nebo židovská synagoga, které prozradí mnoho o historii tohoto místa a regionu.

Nápisy v Maďarském jazyce svědčí o přítomnosti početné maďarské menšiny. Také co se místní kuchyně týče, udává tón Maďarsko. V každém zdejším hostinci dostanete bograč, ostrý masový eintopf a gibanicu, závin s tvarohovou a oříškovou náplní.

Lendava je skvělým výchozím bodem pro toulky Pomuřím a pro návštěvu sousedních států. Na milovníky kultury a historie čekají místa jako rotunda v Selu, Mlyn Babič na řece Mur, řemeslnické dílny či početná muzea a galerie. Milovníky přírody zase okouzlí lesy nebo jezero Bukovnica. I pro sportovní vyžití nabízí tato oblast širokou škálu sportovních aktivit ať už v přírodě nebo ve sportovních areálech.

V okolí Lendavy se určitě vyplatí navštívit místa jako Hrad Sobota ve městě Murska Sobota. Tento hrad pochází z konce 15. století a během 2. světové války tu mělo gestapo zřízenou vlastní mučírnu. Dnes tam najdete regionální muzeum s pamětní síní věnovanou obětem války. Dalším nezapomenutelným zážitkem se může stát návštěva hradu Ptuj ve stejnojmenném městě, jehož západní věž je nejstarší dochovanou stavbou ve Slovinsku.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko