Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Olimia

Olimia je lázeňské městečko, které se nachází ve východní části Slovinska v blízkosti chorvatských hranic u vesnice Podčertek. Obě městečka leží uprostřed mírně zvlněné krajiny, obklopená lesy a slunnými vinohrady. Lázně Olimia byly vybudovány v 80. letech minulého století a až do roku 2000 nesly nepříliš reprezentativní název Atomske Toplice (radioaktivní lázně).

V městečku Olimia se rozprostírá místní lázeňský areál s jedním z nejmodernějších léčebných a wellness zařízení a aquaparkem ve Slovinsku. Zdejší teplé prameny napomáhající k léčbě revmatických onemocnění, kožních a cévních onemocnění, následků zranění a operací pohybového aparátu. Tato voda má velmi výrazné zklidňující a antistresové účinky. Pohostinnost místních obyvatel a krása ničím nedotčené okolní přírody připraví návštěvníkům odpočinkovou dovolenou s nezapomenutelnými zážitky. Pobyt zde nabízí velice příjemně strávený čas na venkově, ve zdravém a čistém prostředí.

Dnes se v moderním lázeňském středisku Olimia nachází termální prameny s teplotou vody od 26° C do 37° C. Atraktivní komplex nabízí na ploše 2 tisíc m2 nápaditě zbudovanou soustavu vnitřních i venkovních bazénů, které patří k nejhezčím v tomto regionu. Nechybí tu bublající whirpooly, vodopády, bazén se studenou vodou, bazén pro děti, sauna turecká i finská, solárium, prostor pro odpočinek a další lázeňské možnosti jako jsou podvodní, ruční a římské masáže.

V místě je možné také navštívit kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1675, který patří k zámku a v němž jsou k vidění také zajímavé fresky. Zámek Olimje (1550) je původně krychlová dekorativně vyzdobená stavba, která byla v roce 1663 přeměněna na klášter pro mnichy z řádu Paulínů. Mniši zřídili v roce 1765 v jižní věži kláštera první slovinskou lékárnu. Ta zůstala zachována až do dnešních dob a je možné ji navštívit.

Nejstarší lékárna Slovinska zřízená v roce 1765 řádem sv. Pavla má nádherné fresky, jimiž je celý prostor vymalován. Fresky znázorňují výjevy z bible, které se vztahují k tématům lékařské vědy. V medailonech jsou vyobrazeni známí lékaři, jako Hippokrates nebo Paracelsus. V lékárně je možné zakoupit i léčivé prostředky. Mniši zde připravují z bylin pěstovaných biologickým způsobem různé čaje, tinktury, nápoje a elixíry.

Šálek bylinkového čaje z nejstarší lékárny na evropském kontinentu působí zázračně na všechny možné bolístky. Kdo má však raději sladší pamlsky, jistě navštíví „chocolateriu“ za klášterem, kde se prodávají pralinky z místní manufaktury.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko