Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čatež

Na soutoku řeky Sávy a Krky ve Slovinsku v krásném prostředí Dolejnské nížiny, se nachází překrásné lázeňské středisko Terme Čatež. Malebné městečko Čatež leží na pravém břehu řeky Sáva asi 4 km jihovýchodně od města Brežice. Lázně obklopují zalesněné hory Gorjanci. Čatež patří k nejmodernějším rekreačním komplexům ve Slovinsku. Nachází se zde velmi proslulé termální lázně.

Historie Lázní Čatež sahá do roku 1797, kdy byly zde objeveny termální prameny. O necelých třicet let později v roce 1827 je zaplavila při povodních řeka Sáva a k jejich znovuobjevení došlo v roce 1854. Ve dvacátých letech minulého století zde bylo založeno menší soukromé léčebné centrum, které bylo po válce znárodněno. Další termální prameny zde byly objeveny v roce 1963 a nastartovaly rychlý rozvoj Čateže jako moderního turistického a léčebného střediska.

K lázeňskému zařízení patří lázeňský dům, hotel, objekt s apartmány a velice dobře vybavený kempink. Byly zde vybudovány dva kryté bazény, sauna a fitness. Komplex termálních lázní je tvořen vnitřními i venkovními bazény s teplotou vody od 27 do 36 °C. Venkovní část s 9 bazény se rozkládá na 8 tisících m2 a vnitřní prostor je propojen s hotelem Toplice. Celý komplex nabízí řadu skluzavek, vodopádů a tobogánů, whirpooly, bazény s umělými vlnami a masážními proudy.

Můžete zde prožít jak klidnou, tak aktivní dovolenou. Zábavu najdete nejen v termálních lázních, ale také v blízkém discoclubu a casinu. Zasportovat si můžete na tenisovém kurtu, volejbalovém i basketbalovém hřišti, můžete si zahrát squash i bowling.

Ve vzdálenosti sedmi kilometrů od Čateže leží hrad v Mokrici, o jehož existenci jsou první záznamy z 15. století. V 16. století byl přestaven v renesančním slohu, ale dnešní podoba vychází z 19. století. Zámek Mokrice je obklopen romantickým parkem a rozsáhlé 18 jamkové golfové hřiště ho odděluje od vnějšího světa. Historická budova byla postupem doby přestavěna na luxusní hotel, jehož restaurace je široko daleko proslavená vynikající gastronomií. K hotelu patří také jezdecký klub.

V blízkém okolí se nachází i další historické památky jako například hrad Bizeljsko nebo klášter Pleterje. Nedaleké chorvatské hranice umožňují i jednoduchou výpravu do Záhřebu, který je vzdálen jen 30 kilometrů.

Slovinci mají název Mokrice spojen s rolnickým povstáním z roku 1573. V té době byl ve zdejším zámeckém vězení žalářován a zabit legendární rolnický vůdce Matija Gubec. O dalších 300 let později se v Mokrici narodil spisovatel Friedrich von Gagern, který ve svém románu Lid postavil svému rodnému městu literární pomník.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko