Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čatež

Na soutoku řeky Sávy a Krky ve Slovinsku v krásném prostředí Dolejnské nížiny, se nachází překrásné lázeňské středisko Terme Čatež. Malebné městečko Čatež leží na pravém břehu řeky Sáva asi 4 km jihovýchodně od města Brežice. Lázně obklopují zalesněné hory Gorjanci. Čatež patří k nejmodernějším rekreačním komplexům ve Slovinsku. Nachází se zde velmi proslulé termální lázně.

Historie Lázní Čatež sahá do roku 1797, kdy byly zde objeveny termální prameny. O necelých třicet let později v roce 1827 je zaplavila při povodních řeka Sáva a k jejich znovuobjevení došlo v roce 1854. Ve dvacátých letech minulého století zde bylo založeno menší soukromé léčebné centrum, které bylo po válce znárodněno. Další termální prameny zde byly objeveny v roce 1963 a nastartovaly rychlý rozvoj Čateže jako moderního turistického a léčebného střediska.

K lázeňskému zařízení patří lázeňský dům, hotel, objekt s apartmány a velice dobře vybavený kempink. Byly zde vybudovány dva kryté bazény, sauna a fitness. Komplex termálních lázní je tvořen vnitřními i venkovními bazény s teplotou vody od 27 do 36 °C. Venkovní část s 9 bazény se rozkládá na 8 tisících m2 a vnitřní prostor je propojen s hotelem Toplice. Celý komplex nabízí řadu skluzavek, vodopádů a tobogánů, whirpooly, bazény s umělými vlnami a masážními proudy.

Můžete zde prožít jak klidnou, tak aktivní dovolenou. Zábavu najdete nejen v termálních lázních, ale také v blízkém discoclubu a casinu. Zasportovat si můžete na tenisovém kurtu, volejbalovém i basketbalovém hřišti, můžete si zahrát squash i bowling.

Ve vzdálenosti sedmi kilometrů od Čateže leží hrad v Mokrici, o jehož existenci jsou první záznamy z 15. století. V 16. století byl přestaven v renesančním slohu, ale dnešní podoba vychází z 19. století. Zámek Mokrice je obklopen romantickým parkem a rozsáhlé 18 jamkové golfové hřiště ho odděluje od vnějšího světa. Historická budova byla postupem doby přestavěna na luxusní hotel, jehož restaurace je široko daleko proslavená vynikající gastronomií. K hotelu patří také jezdecký klub.

V blízkém okolí se nachází i další historické památky jako například hrad Bizeljsko nebo klášter Pleterje. Nedaleké chorvatské hranice umožňují i jednoduchou výpravu do Záhřebu, který je vzdálen jen 30 kilometrů.

Slovinci mají název Mokrice spojen s rolnickým povstáním z roku 1573. V té době byl ve zdejším zámeckém vězení žalářován a zabit legendární rolnický vůdce Matija Gubec. O dalších 300 let později se v Mokrici narodil spisovatel Friedrich von Gagern, který ve svém románu Lid postavil svému rodnému městu literární pomník.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko