Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Radenci

Lázně Radenci leží západně od Murske Soboty na pomezí Panonské nížiny, blízko hraničních přechodů s Rakouskem a Maďarskem. V trojúhelníku zemí Slovinska, Rakouska a Maďarska tryskají na povrch více než dva tucty minerálních pramenů. Byl proto prohlášen Evropským lázeňským regionem. Lázně se nacházejí uprostřed malebné, kopcovité vinařské krajiny poblíž několika věhlasných vinohradů.

Lázně Radenci jsou lázeňsko-turistickým centrem s dlouholetou tradicí a čtyřmi přírodními faktory - minerální vodou, termální vodou, léčivým bahnem a bioklimatem. Klasicistické lázně s kolonádou a pavilónem působí nostalgickým šarmem. Moderní lázeňské centrum je ale velmi dobře vybavené. Lázně byly vybudovány na přírodním zdroji minerální vody a v současnosti jsou vyhlášeny nejmodernějšími lékařskými přístroji pro kardiovaskulární diagnostická vyšetření. K dispozici mají tým lázeňských i specializovaných lékařů (internistů, kardiologů, fyzioterapeutů), kteří se starají o zdraví hostů 24 hodin denně.

Podle pověsti zde pracují v podzemí trpaslíci, kteří hloubí cestu minerální vodě do lázní. Ve skutečnosti ale ve 2. polovině 19. stol. došlo k systematickému využívání místní minerálky, která se stáčela a byla podávána na císařském dvoře ve Vídni i ve Vatikánu. Atraktivní muzeum ukazuje dokumentární film o začátcích lázní Radenci. Léčivé prameny zde byly objeveny v roce 1833 a o 36 let později se vydala minerální voda na svoje vítězné tažení Evropou i díky účinnosti reklamy nazvané – Tři srdce. Pitné kúry slibují léčivé účinky při močových, jaterních a metabolických onemocněních. Při nemocích srdce a krevního oběhu se předepisují koupele.

Všechny prvky léčby se v Terme Radenci dobře doplňují, takže v lázních, jejichž logo tvoří tři srdce, najdete dostatek klidu pro léčebné pobyty a zároveň místo vyhledávané pro množství zajímavých programů preventivního i wellness charakteru.

Zdravotní centrum „Tri srca“ v Radenci nabízí rehabilitaci pacientů po infarktu, po kardiovaskulárních operacích, s obtížemi krevního oběhu dolních končetin, s angínou pectoris, vysokým tlakem, pacientů po mozkové mrtvici nebo s osteoporózou dolních končetin. Toto centrum se navíc specializuje na nejmodernější wellness programy navrženy pro celkovou relaxaci a péči o tělo a pyšní se speciálním programem Ayurveda* centra, které nabízí ayurvedické masáže s aromatickými oleji.

Celoročně jsou zde otevřené bazény s termální vodou, kromě toho několik krytých a venkovních bazénů. Jde o komplex 10 bazénů o celkové rozloze 1 460 m2 vodních ploch, které mají vnitřní a venkovní bazén s termální vodou (33-37°C), vnitřní plavecký bazén (28-29°C), dětský bazén (28-34°C), 6 druhů saun a tenisové centrum.

V okolí Radenci se nachází řada cyklistických a turistických stezek, v zimě se lyžuje na horách Kapela. Až 300 m vysoké slovinské kopečky západně od Radenci mezi řekami Mura a Ščavnica jsou oblíbeným výletním cílem.

Také kulinářsky si návštěvníci této oblasti přijdou na své. Víno značky Radgona-Kapela se hodí skvěle k vydatným štýrským pokrmům, které najdou hosté ve venkovských hostincích. Velice oblíbené je víno Janževec, které se pěstuje na vrcholu Janež. Ve stejnojmenném podniku je vystavený starý vinařský lis, jehož majitelé mají zaručené informace o lisovacích tradicích z římských dob až do dneška.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko