Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šmarjeske Toplice

Lázeňské městečko Šmarješke Toplice se nachází 5 km severně od Otočce v malém údolí obklopeném lesy a loukami. I když nemá moc blízko k historii a atmosféře Dolenjskych Toplic (25 km jihozápadně) je to krásná oblast. Kdysi bylo lázeňské město Šmarješke Toplice exkluzivním místem pobytu členů vlády, kteří trpěli srdečními chorobami. V současné době je otevřeno pro všechny.

Tři přírodní bazény, které se nacházejí na území lázní, byly užívány místními od 18. století a byly známy pod názvem „Lázeňská jezera“. Lázeňský dům nyní disponuje dvěma krytými termálními bazény (32 °C) a lesní plovárnou, do níž přitéká voda bohatá na vápník a hořčík.

V lázních je 5 bazénů s termální vodou (2 vnitřní s teplotou vody 32°C a 3 venkovní bazény v překrásném lázeňském parku. Sportovní a dětský bazén, a také oblíbený lesní bazén, který je umístěn u samotného vřídla.

Kolem Otočce se můžete vydat na několik příjemných procházek. Tou první jsou vinice u vesničky Trška Gora. Ve vesničce stojí kostel sv. Marie. Je odtud překrásný výhled na kopce Gorjanci, Kočevski Rog a údolí řeky Krky. Pod kostelem se nachází 100 let starý vinný sklep.

Lázně Šmarjeske Toplice otevírají každoročně své brány zejména pro ty, kteří si uvědomují, že s každodenní životní situací se mohou vypořádat, jen pokud se budou nacházet v optimální fyzické a psychické kondici. Je to ideální místo pro strávení odpočinku.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko